Plannja Hard Coat

Plannja Hard Coat

Od jara roku 2007 přišla firma Skantak s.r.o. u všech svých produktů s novou povrchovou úpravou vyvinutou předním švédským výrobcem povrchově upravených plechů firmou PLANNJA AB. Jedná se o nejmodernější a nejtrvanlivější druh polymerní úpravy na bázi polyesteru, který je v horní vrstvě plněn keramickými zrnky, jež dodávají finálnímu, hladkému povrchu estetický sametový vzhled s vlastnostmi na rozhraní mezi pružností a tvrdostí. Takto opatřené povrchy se vyznačují vysokou mechanickou odolností, zvýšenou odolností vůči agresivnímu prostředí a především rezistentností vůči UV-záření, čímž zaručují dlouhou životnost a stálobarevnost.

Plannja Hard Coat, která je v materiálech firmy Skantak s.r.o. označována pro zjednodušení jako "Hard" zaručuje vysokou barevnou stabilitu a nejvyšší mechanickou odolnost polymerní úpravy ve své třídě. Díky snížení rizika poškození při manipulaci (odření či poškrábání) umožňuje bezpečnější montáž.

Plannja Hard Coat

Vlastnosti povrchu Hard Coat

  • polyesterová vrstva tzv. High build, tedy vrstva silná a elastická, která garantuje vysokou odolnost proti korozi
  • vrstva o tloušťce 50µ s keramickými částicemi, zvyšujícími odolnost proti mechanickému poškození a dodávájící povrchu unikátní a hedvábný vzhled
  • snadno zpracovatelný do teploty -100°C
  • vysoká barevná stálost
  • široká barevná škála: černý, stříbrná metalická, grafitová, višňová, zelená, bílá…

Krytiny

Nejvýrazněji se produkce materiálu Hard Coat promítla do výroby lehkých střešních krytin kde vystřídala všechny dříve používané povrchy a zvýšila tak značně kvalitu a odolnost těchto výrobků, kterou firma PLANNJA AB garantuje patnáctiletou zárukou.

Tabulový plech a svitky

Hard Coat nebo-li „Hard“ začal také v produkci rovinných plechů postupně nahrazovat plastisolové (PVC) a metalakové polymery a přispívá tak ke zvýšení ochrany proti chemické a UV korozi, bezpečnější montáži a vynikajícímu estetickému vzhledu.

Okapový systém

Součastně s uvedením nové povrchové úpravy Hard Coat Glossy (lesklý), došlo i k rozšíření barevné škály, do které vzhledem k požadavkům zákazníků přibyla v minulém roce barva stříbrná metalická a letos i stále oblíbenější měděná, která esteticky nahrazuje měděné prvky na exponovaných místech. Tyto dvě nové barvy již patří mezi novou generaci polyesterových úprav, která bude postupně nahrazovat výrobky opatřené plastizolovou úpravou a výrazně tak prodlouží stálobarevnost a životnost výrobků firmy PLANNJA AB.

Máte zájem o naše produkty?
Vyplňte nezávazně krátký poptávkový formulář.

Odeslat poptávku