Montážní návody

Montážní návody

Příprava montáže

X

Upozornění

Střešní krytiny je zakázáno řezat rozbrušovacími kotouči (flexkou) z důvodu nebezpečí porušení ochranné vrstvy. Proto se doporučuje při provádění tvarových úprav použití ručních nebo elektrických prostřihovacích nůžek. Před montáží si důkladně prostudujte montážní návod.

Plannja - montážní návody

1. NÁŘADÍ

Není nutno používat speciální nářadí. Budete potřebovat elektrickou nebo akumulátorovou vrtačku s pravolevým chodem a regulací otáček, případně s možností nastavení momentu dotažení. Pro dělení materiálu se výborně hodí elektrické prostřihovací nůžky – nibler. JE ZAKÁZÁNO používat brusky (flexky), při jejichž použití dochází k poškození ochranných vrstev střešní krytiny i samostatné oceli.

2. PŘÍPRAVA

Je nutné zjistit, zda je střecha pravoúhlá. To se provede přeměřením úhlopříček. Když je jejich délka stejná, je střecha v pořádku. V opačném případě se musí provést potřebné úpravy na štítech střechy. Rozdíl 20-30 mm v délce úhlopříček je nepodstatný a dá se kompenzovat „Oplechováním štítu“. UPOZORNĚNÍ: Minimální doporučený sklon střechy je 14°.

3. ŠROUBY

Střešní krytina se připevňuje pomocí samořezných (samovrtných) šroubů. Správný typ šroubů navrhneme dle zadaných údajů. Je DŮLEŽITÉ dbát na správnou montáž šroubů. Nutné je provádět šroubování kolmo k podkladu a zaručit správné dotažení těsnící podložky (v okamžiku, kdy při pohledu shora začíná být pryžové těsnění viditelné kolem kovové podložky).

Plannja - montážní návody

4. BARVA

Případné vady způsobené při montáži se opravují speciální „korekční barvou“.

X

Upozornění

Našlapujte vždy nad podporu a do spodního dna vlny krytiny.

Máte zájem o naše produkty?
Vyplňte nezávazně krátký poptávkový formulář.

Odeslat poptávku